"Igra kolo", 2010.

14. smotra izvornog folklora Karlovačke županije „Igra kolo“

OGULIN, 4., 5. i 6. lipnja 2010.

Prvog vikenda mjeseca lipnja, 4. 5. i 6. lipnja u Ogulinu će se održati 14. smotra izvornog folklora Karlovačke županije "Igra kolo" na kojoj će nastupiti 32 folklorna društva, 27 s područja Karlovačke županije i 5 iz drugih krajeva Hrvatske kao predstavnici Brodskog kola i Brodskog Posavlja, Đakovačkih vezova, Smotre folklora Dalmacije i Smotre folklora Moslavine.

PROGRAM:

PETAK, 4. lipnja u 20.00 sati / Atrij hotela Frankopan

Svečana promocija knjige "Pučki napjevi ogulinskog kraja"

Prezentacija biltena 14. smotre

Nastup kulturno umjetničkih društava iz Ogulina, Ogulinskog Zagorja, Modruša i Tounja

Nastup ženskog voklanog ansambla sa sveučilišta Yale, SAD

SUBOTA, 5. lipnja

11:00 / Trg hrvatskih rodoljuba - Radionica starih dječjih igrica i plesova

18:30 / Trg hrvatskih rodoljuba, Park kralja Tomislava – Revijalni nastup KUD - ova učesnika Smotre

19:30 / Ljetna pozornica u Frankopankom kaštelu (u slučaju kiše Športska dvorana Ogulin)

NASTUP KULTURNO UMJETNIČKIH DRUŠTAVA

1. KUD "SV. JURAJ", ZAGORJE OGULINSKO

2.KUD "TURANJ", KARLOVAC

3.KUD "KLJUČ", TRG, OZALJ

4.KUD "CETINGRADSKA TAMBURICA", CETINGRAD

5.KUD "NETRETIĆ", NETRETIĆ

6.KUD "ŽAKANJE", ŽAKANJE

7.KUD "PAURIJA", DUBRAVCI

8. UDRUGA pjevača gangaša "Radobilja", Katuni - Kreševo, Op.Šestanovac

9.KUD "IZVOR", GENERALSKI STOL

10.KUD "FRANKOPAN", BOSILJEVO

11.KUD "SV. ANTUN", ZADOBARJE

12.KUD "VIVODINA", VIVODINA

13.KUD "VRHOVAC", OZALJ

14.KUD "GRADINA", MODRUŠ

NEDJELJA, 6. lipnja

17:30 / Ulica Bernardina Frankopana

SVEČANI MIMOHOD SUDIONIKA SMOTRE

PREDVOĐENI PUHAČKIM ORKESTROM, OGULINSKIM MAŽORETKINJAMA I FRANKOPANSKOM GARDOM OGULIN

19:00 / Frankopanski kaštel

NASTUP KULTURNO UMJETNIČKIH DRUŠTAVA

1.KUD "KLEK, OGULIN

2.KUD "LIPOVAC", GENERALSKI STOL

3.KUD "GRANIČAR", CVITOVIĆ

4.KUD "ŠOKADIJA", STRIZIVOJNA

5.KUD "MOSTANJE", KARLOVAC

6.KUD "KAMANJE", KAMANJE

7.KUD "TOUNJČICA", TOUNJ

8.KUD "SV.ANA - VUČJAK", KARLOVAC

9.KUD "GRANIČAR", LUŽANI

10.KUD "SV. MARGARETA", VELIKA JELSA, KARLOVAC

11.KUD "SV. JURAJ", DRAGANIĆI

12.KUD "STATIVE", KARLOVAC

13.KUD "ILOVA", ILOVA

14.KUD "MAHIČNO", MAHIČNO

15.KUD "REČICA", REČICA

16.KUD "PODVINJE", PODVINJE

17.KUD "IZVOR", RAKOVICA

18.KUD "VINČICA", BELAJSKE POLJICE