"Igra kolo", 2011.

15. smotra izvornog folklora "Igra kolo"

OGULIN, 17., 18. i 19. lipnja 2011.

Trećeg vikenda mjeseca lipnja 17. 18. i 19. lipnja u Ogulinu se održala 15. smotra izvornog folklora Karlovačke županije "Igra kolo" na kojoj su nastupila 32 folklorna društva, 27 s područja Karlovačke županije i 6 iz drugih krajeva Hrvatske kao predstavnici Brodskog kola, Đakovačkih vezova, Smotre folklora Moslavine, Smotre folklora Ličko senjske županije i Smotre folklora Dalmacije.

PROGRAM:

PETAK, 17. lipnja u 20.00 sati / Park kralja Tomislava

Svečana revija narodnih nošnji " Bogatstvo tradicijskog ruha KA županije"

Etno revija draganićkih motiva "Spoj tradicijskog sa modernim krojevima"

Prezentacija biltena 15. smotre

Nastup KUD-a "Klek" Ogulin, KUD-a "Sv. Juraj" Draganići, KUD-a "Žakanje" Žakanje

SUBOTA, 18. lipnja

11:00 / Trg hrvatskih rodoljuba

Radionica starih dječjih igrica i plesova

18:30 / Trg hrvatskih rodoljuba, Park kralja Tomislava

Revijalni nastup KUD - ova učesnika Smotre

19:30 / Ljetna pozornica u Frankopankom kaštelu (u slučaju kiše Športska dvorana Ogulin)

NASTUP KULTURNO UMJETNIČKIH DRUŠTAVA

1. KUD "SVETI ANTUN" POKUPSKA DOLINA

2. KUD "GRANIČAR" CVITOVIĆ, SLUNJ

3. KUD "FRANKOPAN" BOSILJEVO

4. KUD "STATIVE" GORNJE STATIVE

5. KUD "TOUNJČICA" TOUNJ

6. KUD "KUPLJENOVO" KUPLJENOVO - Zagrebačka žup.

7. KUD "SVETA MARGARETA" VELIKA JELSA, KA

8. KUD " CETINGRADSKA TAMBURICA" CETINGRAD

9. KUD "KLJUČ" TRG, OZALJ

10. KUD "IZVOR" GENERALSKI STOL

11. FD "OTOČAC" OTOČAC – Ličko - senjska žup.

12. KUD "SV. ANTUN" ZADOBARJE

13. KUD "IZVOR" RAKOVICA

14. KUD "VINČICA" BELAJSKE POLJICE

15. KUD "VRHOVAC" OZALJ

16. KUD "TURANJ" KARLOVAC

17. KUD "GRADINA" MODRUŠ

NEDJELJA, 19. lipnja

16:00 / Ulica Bernardina Frankopana

Izložba " Bogatstvo tekstilnog rukotvorstva ogulinskog kraja"

16:00 / Stari grad Ogulin

"ZELENILO SJEĆANJA" - Zasađivanje cvijeta/drveta (Društva koja su nastupila na svih 15 smotri folklora)

17:30 / Ulica Bernardina Frankopana

SVEČANI MIMOHOD SUDIONIKA SMOTRE PREDVOĐENI PUHAČKIM ORKESTROM, OGULINSKIM MAŽORETKINJAMA I FRANKOPANSKOM GARDOM OGULIN

19:00 / Frankopanski kaštel

NASTUP KULTURNO UMJETNIČKIH DRUŠTAVA

1. KUD "KLEK" OGULIN

2. KUD "MOSTANJE" KARLOVAC

3. KUD"DRENJANCI" DRENJE – Osječko- baranjska žup.

4. KUD "MAHIČNO" MAHIČNO

5. KUD "SV. ANA - VUČJAK" KARLOVAC

6. KUD "KAMANJE" KAMANJE

7. KUD "SVETI ILIJA" KLJACI – Šibensko – kninska žup.

8. KUD" SV. JURAJ" DRAGANIĆI

9. KUD "SV. JURAJ" ZAGORJE OGULINSKO

10. KUD "LIPOVAC" GENERALSKI STOL

11. KUD "REPUŠNICA" REPUŠNICA – Sisačko – moslavačka žup.

12. KUD "VIVODINA" VIVODINA

13. KUD "PAURIJA" DUBRAVCI

14. KUD "KORANA" SLUNJ

15. KUD "GRANIČAR" STUPNIČKI KUTI – Brodsko – posavska žup.

16. KUD "REČICA" REČICA

Organizator: Pučko otvoreno učilište Ogulin

Suorganizator: ZAKUD Karlovačke županije

Pokrovitelji: Grad Ogulin, Karlovačka županija, Ministarstvo kulture RH

Medijski pokrovitelji: Radio Ogulin, Radio Mrežnica, TV 4rijeke